+48 22 810 56 49    

Trybuna sportowa

START / ZASTOSOWANIE / Trybuna sportowa

Trybuny sportowe złożone przy użyciu podestów mobiBUD, to rozsądne cenowo oraz niezwykle uniwersalne rozwiązanie, pozwalające na stworzenie dowolnej konfiguracji trybuny sportowej zarówno wewnątrz budynku (trybuny halowe), jak i na boisku zewnętrznym (trybuny boiskowe).

Elastyczność rozwiązania polega na jego modułowości oraz użyciu lekkich i wytrzymałych podestów z wodoodpornym i antypoślizgowym wypełnieniem, wyposażonych w nogi teleskopowe umożliwiające ustawienie trybuny o dowolnej wysokości lub na nierównym podłożu. Nogi podestów zakończone są nakładkami z niebrudzącego tworzywa sztucznego, dlatego też trybuna lub jakakolwiek inna konstrukcja z użyciem podestów nie spowoduje zniszczeń nawet na świeżo wykonanych, wyremontowanych lub zabytkowych parkietach i innych nawierzchniach.

Podesty mobiBUD poprzez bardzo łatwy montaż oraz sposób ich łączenia, pozwalają złożyć trybunę sportową w bardzo krótkim czasie (np. trybuna sportowa 4 rzędowa o długości 6 metrów to zaledwie 12 podestów, każdy z nich montowany jest krócej niż minutę). Transportowane są na będącym na wyposażeniu wózku z dużymi kółkami ułatwiającym przewożenie, a wyposażenie podestów w nogi teleskopowe pozwala na bezproblemowe zastosowanie ich w innym miejscu, np. można trybunę przenieść na zewnętrzne boisko lub kort tenisowy, można z nich stworzyć scenę o powierzchni 24m2 niezbędną podczas występów szkolnych, akademii czy podest dla orkiestry na studniówce, itp. a także w wielu innych nietypowych zastosowaniach, jak np. stoiska podczas drzwi otwartych szkoły, kiermaszach, itp.

Konstrukcja z zastosowaniem podestów mobiBUD jest także rozsądną alternatywą dla najprostszych trybun składanych (zwanych także trybunami teleskopowymi) do 5 rzędów.

Konstrukcja z podestów mobiBUD, to przede wszystkim wyższe bezpieczeństwo użytkowników, wynikające z projektowej obciążalności podestu 750kg/m2 przy spełnieniu wymagań obowiązującej w Polsce normy Eurokod 9 (współczynnik nośności dla obciążeń użytkowych 1,5 – czyli 1125kg/m2). Parametr ten, w porównaniu do 350-400kg/m2 w przypadku najprostszych trybun teleskopowych, jest szczególnie istotny w momentach, gdy założenia konstrukcyjne obciążalności mogą zostać przekroczone poprzez znaczne przeciążenia dynamiczne i konstrukcja może zostać uszkodzona, np. podczas żywiołowego kibicowania (skacząca czy tupiąca publiczność) i użytkowania trybuny przez większą niż deklarowana liczbę użytkowników, przy imprezach o bardzo dużym audytorium (osoby siedzące dodatkowo na kolanach, kucające na podłodze czy w przypadku trybun z ławami osoby stojące w dwóch rzędach).

Nieco dłuższy czas rozkładania trybuny z podestów mobiBUD w porównaniu do trybuny teleskopowej rekompensowany jest brakiem konieczności wykonywania okresowych konserwacji, regulacji i przeglądów (niższe koszty użytkowania), a także wyeliminowaniu zjawiska niszczenia czy wytarcia parkietu/podłoża w miejscu kółek nośnych podczas rozkładania trybuny.